مشاوران هیروو

روانشناسی ، مشاوره و درمان حوزه خانواده و کودکان

مشاوران هیروو

روانشناسی ، مشاوره و درمان حوزه خانواده و کودکان

مشاوران هیروو

مشاوران هیروو

سند ۲۰۳۰ یونسکو

يكشنبه, ۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۰:۰۰ ق.ظ
سند 2030 یونسکو

سند ۲۰۳۰ یونسکو

با توجه به حاشیه ها و مشکلات مربوط به اجرای این سند در ایران و همچنین هدف بودن جامعه کودک و نوجوان در این سند ، لازم دیدیم ترجمه بخشی از این سند را بدون دخل و تصرف برای مطالعه والدین قرار دهیم.

سند ۲۰۳۰ یونسکو  یک دستور کار  در راستای توسعه پایدار جهت دستیابی به اهداف  بلند پروازانه، آرمانی و جهانی برای از بین بردن فقر از طریق توسعه پایدار تا سال ۲۰۳۰ است.

این سند در سپتامبر ۲۰۱۵ به تصویب رسید و جامعه بین المللی پی برد که برای دستیابی به ۱۷ هدف اصلی این دستور کار ، قسمت آموزش و پرورش بسیار حیاتی است.  در این راستا هدف شماره ۴ این سند اشاره به توسعه پایدار آموزش دارد و با شعار  ” اطمینان  از فراگیر شدن آموزش با کیفیت و ایجاد فرصت های یادگیری مادام العمر برای همه ” برای  ایجاد جهانی بهتر در افق ۲۰۳۰ تلاش می کند .


جهت تماس و مشاوره تلفنی با روانشناس و مشاوران  متخصص ازطریق تلفن ثابت و بدون پیش شماره با 9092305983 تماس حاصل فرمایید.

یا به سایت www.heiroo.com مراجعه کنید.


این سند از نمونه های قبلی  پیشی گرفته و در راستای نیاز های ابتدایی آموزش برای عموم به طور جدی قدم برداشته است .

سند 2030 یونسکو

۱۰ هدف اصلی برنامه ۴ سند ۲۰۳۰ یونسکو

۴٫۱ آموزش بین المللی ابتدایی و متوسطه :

تا سال ۲۰۳۰، اطمینان حاصل شود که همه دختران و پسران  آزادانه و مناسب ، به صورت کیفیت محور و با تکیه بر آموزش  بهینه  به تحصیل بپردازند .

۴٫۲ آموزش در اوایل دوران کودکی و پیش دبستانی:

تا سال ۲۰۳۰، اطمینان حاصل شود که همه دختران و پسران  میتوانند در دوران اولیه زندگی و پیش دبستانی آموزش ببینند تا بدین صورت برای تحصیلات دوره ی ابتدایی آماده شوند .

۴٫۳ دسترسی عادلانه به آموزش و پرورش فنی و حرفه ای

تا سال ۲۰۳۰ ، اطمینان از دسترسی برابر برای مردان و زنان به  یک آموزش و پرورش فنی و حرفه ای مقرون به صرفه با کیفیت فنی بالا.  از این جمله می توان به  تحصیلات دانشگاهی  اشاره کرد .۴٫۴ مهارت مربوط به انجام کار های مناسب:

 تا سال ۲۰۳۰ ، باید تعداد جوان ها و افراد میان سال دارای مهارت ، شامل مهارت های  تکنیکی و حرفه ای  در راستای کسب شغل مناسب و کارافرینی  افزایش یابند .

۴٫۵ برابری جنسیتی

تا سال ۲۰۳۰ ، از بین بردن نابرابری جنسیتی در آموزش و تضمین دسترسی برابر  به تمام سطوح آموزش های حرفه ای برای اقشار آسیب پذیر، از جمله افراد معلول، مردم بومی و کودکان در موقعیت های آسیب پذیر.

۴٫۶سواد آموزی جوانان و بزرگسالان

تا سال ۲۰۳۰، اطمینان حاصل شود که تمام جوانان و اغلب  بزرگسالان، مردان و زنان، سواد نگارش  و حساب  داشته باشند.

۴٫۷ آموزش و پرورش در راستای توسعه پایدار وحقوق شهروندی جهانی

تا سال ۲۰۳۰ ، اطمینان حاصل شود که تمامی  افراد در راستای ارتباط با دیگران ، آموزش های مناسب از قبیل سبک زندگی ، حقوق انسانی ، برابری جنسیتی ، فرهنگ صلح آمیز و بدون خشونت و حقوق شهروندی  با توجه به تفاوت های فرهنگی هر جامعه  را ببینند .

سند 2030 یونسکو

۴٫A محیط های یادگیری موثر

ساخت و ارتقاء امکانات آموزش و پرورش برای  کودکان، افراد ناتوان و حساس  جنسیتی و ارائه محیط آموزشی امن، بدون خشونت ، فراگیر و موثر برای همه .

۴٫b بورسیه

تا سال ۲۰۲۰ ، امکان ایجاد فضای مناسب جهت آموزش دانشجویان کشور های در حال توسعه و توسعه نیافته  در داخل بستر کشور های  توسعه یافته  برای کسب مدارج بالاتر در زمینه های آموزش های حرفه ای ، فناوری اطلاعات و ارتباطات، دروس فنی و مهندسی و برنامه های علمی دیگر.

۴٫c معلمان و مربیان

تا یال ۲۰۳۰ ؛ اطمینان از افزایش تعداد معلمان متبهر و واجد شرایط ، با همکاری های بین المللی برای آموزش به آنها ، به ویژه در کشور های در حال توسعه و توسعه نیافته.

امید است بتوان با توجه به دغدغه مهم توسعه پایدار در آموزش سندی بومی و مناسب با فرهنگ ایرانی-اسلامی توسط صاحب نظران و اندیشمندان تدوین شده و توسط دولت مردان اجرا گردد.


برای مشاهده مطالب بیشتر روی لینک زیر کلیک نمایید.

منبع : مشاوران هیروو