مشاوران هیروو

روانشناسی ، مشاوره و درمان حوزه خانواده و کودکان

مشاوران هیروو

روانشناسی ، مشاوره و درمان حوزه خانواده و کودکان

مشاوران هیروو

مشاوران هیروو

مشاوره و روانشناسی نوجوانان پسر

شنبه, ۴ آذر ۱۳۹۶، ۰۳:۲۷ ب.ظ

مشاوره و روانشناسی نوجوانان پسر :

والدین باید زمان رشد کودکان و رسیدن به بلوغ آنها را مد نظر داشته باشند و تفاوتها را درک کنند و تصور نکنند که همیشه همان کودک است با همان روحیات کودکی ؛ چراکه تصور غلطی است و این می تواند عامل بسیار مهمی برای مشکلات روانی و رفتاری نوجوانان شود .

در مورد نوجوانان پسر این مسائل بیشتر است و با توجه به روحیات و نیازهای متفاوت معمولا نوجوانان پسر دچار چالش بیشتری با والدین خود می شوند که این حس شدیدتر به استقلال طلبی پسران مربوط است .

تفاوت نوجوانان دختر و پسر :

احساس ها و نیازها در دختران و پسران متفاوت است . تفاوت رفتاری نوجوانان پسر و دختر در ارضای نیاز به جلب توجه است و نوجوانان پسر معمولا با قدرت نمایی و ریسک کردن در فعالیت های متفاوت به این نیاز پاسخ می دهند و در مقابل دختران نوجوان معمولا با آراستن خود و رفتارهای دیگر این را بروز می دهند و مشاوره روانشناسی نوجوانان به این امر واقف هستند و می توانید با آنها مشورت کنید .

مشکلات روحی نوجوانان پسر :

پرخاشگری یکی از مشکلات روحی نوجوانی در پسران است که اگر از سوی والدین کنترل نشده باشد قطعا عامل مهمی در به وجود آمدن بسیاری دیگر از مشکلات خواهد شد .

ناگفته نماند که افسردگی نوجوانان امر مهمی است که ممکن است برای بسیاری از والدین این موضوع قابل توجه نباشد و فقط پرخاشگری و بیش فعالی امر مهمی برای والدین باشد ولی بهتر است که بدانید افسردگی نیز مسئله ی مهمی است و در اکثر نوجوانان شایع است .

در نظر داشته باشید که همه رفتارهای نوجوانان مشکلات رفتاری نیست و شما با مشاهده مواردی که گفته شد می توانید جهت بهبود و اطلاع در این مورد به یک متخصص روانشناس  یا مشاوران کودک و نوجوان مراجعه کنید و یا از طریق مشاوران تلفنی و آنلاین اطلاعاتی را دراین خصوص کسب کنید .