مشاوران هیروو

روانشناسی ، مشاوره و درمان حوزه خانواده و کودکان

مشاوران هیروو

روانشناسی ، مشاوره و درمان حوزه خانواده و کودکان

مشاوران هیروو

مشاوران هیروو

کمک مشاوره و روانشناسی به تربیت کودکان

دوشنبه, ۸ آبان ۱۳۹۶، ۱۰:۱۸ ق.ظ


مشاوره روان شناسی کودکان چه کمکی به والدین می کند :



تربیت فرزندان در دوران کودکی بسیار مهم است. اگر می خواهید کودک خود را به خوبی تربیت کنید ، حتما در این زمینه از مشاوره روان شناسی کودکان کمک بگیرید.

آیا شما هم نگران این هستید که در آینده فرزند شما چگونه رفتاری خواهد داشت ؟ 

آیا از این که فرزند تان دچار مشکلات و ناهنجاری های اخلاقی و اجتماعی شود می ترسید ؟ 

مشاوره با کودکان میتواند خیلی از مشکلات را حل کند .


اگر جزو این دسته از افراد هستید، باید توجه داشته باشید که اگر بتوانید از همان کودکی فرزندتان را درست تربیت کنید، می توانید از آینده او مطمئن باشید. اکثر افرادی که شما می بینید که دچار انواع مشکلات اخلاقی شده اند، وقتی که این مشکلات ریشه یابی می شود مشاهده می شود که این مشکلات و ناهنجاری های اخلاقی ریشه در تربیت غلط و نادرست توسط والدین در دوران کودکی و نوجوانی شان دارد.




اکثر والدین برای تربیت کودک شان اطلاعات کافی ندارند. به همین دلیل بهتر است از یک کسی که در زمینه مشاوره روان شناسی کودک فعالیت دارد کمک بگیرند. مشاوره روان شناس کودک می تواند اطلاعات بسیار مفید و کاربردی در اختیار پدر و مادر ها بگذارد و آن ها را در تربیت کودک شان یاری کند . مشاور برای کودک حکم یک چراغ روشن در زندگی کودک را دارد .

شما ممکن است در تربیت کودک تان دچار مشکل شوید و برای مثال کودک شما دچار عادت های بد ی شده است و شما می خواهید او را از انجام این رفتار های ناپسند باز دارید، اما موفق نمی شوید. در این حالت مشاوره روانشناس کودک به کمک شما می آید و با ذکر چند ترفند و روش کاربردی باعث می شود تا شما بتوانید کودک خود را از انجام آن رفتار ها نهی کنید.


بچه ها در دوران کودکی خود دچار بسیاری مشکلات مختلف می شوند که حل کردن آن ها فقط با مشاوره روان شناسی کودکان امکان پذیر است. برای مثال مشکلاتی از قبیل اصرار بر خواسته خود ، بیش فعالی ، پرخاشگری ، سوالات جنسی کودکان ، دروغ گویی ، زور گویی در محیط خانواده یا مدرسه ،ترس کودک ، گریه و لجبازی ،عدم تمرکز ، خجالتی بودن ، استرس و اضطراب ،مشکلات ارتباطی با سایرین و...




همان طور که مشاهده می کنید در تربیت کودک تان ممکن است هر یک از مشکلات ذکر شده برای تان پیش بیاید و شما والدین گرامی باید بتوانید از پس این مشکلات به طور صحیح بر بیایید و اگر اطلاعات کافی در مورد حل این گونه مسائل ندارید حتما از مشاور و روان شناس کودکان بهره بگیرید چراکه همان طور که در ابتدا گفته شد بسیاری از نا هنجاری هایی که در آینده بوجود می آید بدلیل تربیت نا صحیح و نا درست فرزندان در کودکی و نوجوانی است.

بعنوان نکته آخر تاکید می کنم که از تربیت کودک خود غافل نشوید و حتما در این زمینه از مشاوره روان شناسی کودکان کمک بگیرید. و حتی اگر انمکان مراجعه ندارید از خدماتی همچون مشاوره تلفنی ، روانشناس آنلاین ، روانشناس تلفنی و ... از مراکز روانشناسی تخصصی کودک و نوجوان استفاده کنید