مشاوران هیروو

روانشناسی ، مشاوره و درمان حوزه خانواده و کودکان

مشاوران هیروو

روانشناسی ، مشاوره و درمان حوزه خانواده و کودکان

مشاوران هیروو

مشاوران هیروو

آموزش بخشندگی به کودکان

دوشنبه, ۱۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۰:۰۰ ق.ظ
2آموزش بخشندگی به کودکان

آموزش بخشندگی به کودکان

آموزش بخشندگی به کودکان ، به کودکان کمک کنید تا یاری دهنده و سخاوتمند شوند . آیا کودک شما ارزش واقعی پول را می داند ؟ آیا پول توجیبی را سریع خرج کرده و پول بیشتری می خواهد ؟ آیا پول موجب تعارض وکشمکش بین شما و فرزندتان می شود ؟

برخی خانواده ها متوجه شدند صحبت کردن راجع به پول ، کار دشواری است . همان طور که می دانید فرزند شما معنی و مفهوم ارزش رپول را به زودی درک خواهد کرد . هرچه زودتر درک کند بهتر است .

آموزش بخشندگی به کودکان

نمونه ای برای آموزش بخشندگی به کودکان

امیررضای هشت ساله ارزش پول را به خوبی می داند و با آموزش والدین خویش قادر است درآمد ، داشته باشد .
هرسال بعد از تولد امیررضا والدینش از او می خواهند تا سه تا از اسباب بازی هایی که به آن ها علاقه های ندارد ، کنار در ورودی قراردهد .

آن ها سه روز به پسرشان مهلت می دهند که اگر عقیده اش تغییر کرد ، آن ها را بردارد .
سپس به امیررضا می گویند : در جشن تولد سال آینده ، اسباب بازی های جدیدی خواهی داشت . فکر می کنی بچه های دیگر دوست دارند با اسباب بازی هایی که تو بازی نمی کنی ، بازی کنند ؟
وقتی که امیررضا با این ایده موافقت کرد ، والدینش اسباب بازی ها را به مغازه ای بردند تا بفروشند .
زمانی که اسباب بازی ها فروخته شد ، پول را به بانک برده و  به حساب پس انداز امیررضا واریز کردند .

والدین به پسرشان در خصوص پس انداز کردن پول و استفاده از آن برای چیزهایی که در آینده می خواهد ، توضیح داده اند .
والدین امیررضا این کار را از زمانی که پسرشان شش ساله بود ، شروع کردند . این موضوع را بدین جهت بیان کردیم تا بدانید ، با این روش نه تنها امیررضا یاد می گیرد پول خود را پس انداز کند بلکه ، می تواند برای آینده خود نیز برنامه ریزی کند . هم اینکه دیگران نیز می توانید از اسباب بازی های او استفاده کنند.

1آموزش بخشندگی به کودکان

روش های بیشتر در آموزش بخشندگی به کودکان

روش های زیادی وجود دارد تا شما با آموزش آنان به کودک خویش کمک کنید تا او در این خصوص تصمیم بگیرد ، پس انداز کند و یا به دیگران کمک کند .

تعطیلات زمان خوبی برای تشویق کردن این نوع عقاید می باشد . فرزند شما می تواند علاوه بر استفاده از روش امیررضا لباس هایی را که برایش کوچک شده را به دیگران بدهد .


جهت تماس و مشاوره تلفنی با روانشناس و مشاوران  متخصص ازطریق تلفن ثابت و بدون پیش شماره با 9092305983 تماس حاصل فرمایید.

یا به سایت www.heiroo.com مراجعه کنید.

افراد زیادی هستند که به این پوشاک نیاز دارند . درباره تصمیمی که فرزندتان اتخاذ کرده تا به مردم کمک کند ، صحبت کنید .

می توانید درباره این موضوع که چرا برخی افراد از ویلچر استفاده می کنند یا چرا برخی از مردم نیاز به پوشاک و لباس دارند ، با اوحرف بزنید . حتی می توانید درمورد بی خانمان ها به او اطلاعاتی بدهید .

 

3آموزش-بخشندگی-به-کودکان.

با کودکتان درباره ی آموزش بخشندگی و یاری دادن گفتگو کنید

اجازه دهید تا او پیشنهادات و عقاید خویش را مطرح کند . این نوع گفتگو می تواند ، حس همدردی را در او تشویق کرده و ظرفیت صداقت او را افزایش دهد . توجه داشته باشید در هر سنی می توان این آموزش ها را به کودکان داد . حتی یک کودک چهار ساله نیز می تواند با ترسیم یک نقاشی ، آن را مثلا به یکی از بستگان که در بیمارستان بستری است ، هدیه دهد .

می تواند با او در مورد علائق ، سرگرمی ها وحتی غذا های مورد علاقه بستگان صحبت کنید . سپس ، فرزندتان می تواند برای آن ها نقاشی بکشد یا نامه ای بنویسد . حتی اگر این نامه بدخط وناخوانا باشد .

وقتی که دیگران از چنین هدیه های استقبال می کنند ، این کار موجب می شود تا بچه ها نسبت به خود احساس خوبی داشته باشند ، شما هم به او افتخار خواهید کرد .
برای مشاهده مطالب بیشتر روی لینک زیر کلیک نمایید.

منبع : مشاوران هیروو