مشاوران هیروو

روانشناسی ، مشاوره و درمان حوزه خانواده و کودکان

مشاوران هیروو

روانشناسی ، مشاوره و درمان حوزه خانواده و کودکان

مشاوران هیروو

مشاوران هیروو

مصرف گُل در نوجوانان

پنجشنبه, ۲ شهریور ۱۳۹۶، ۱۰:۰۰ ق.ظ

 مصرف گُل در نوجوانان

مصرف گُل در نوجوانان ؛به استناد مطالعه ای که اخیرا موسسه مبارزه با مواد مخدر ، درصد دانش آموزان دبیرستانی که فکر می کنند دوستانشان موافق کشیدن سیگار ماری جوانا نیستند ، به ۷۲ درصد  افزایش یافته است . این شاید خبر خوبی باشد  اما براساس پژوهشی که اخیرا انجام شده ، اغلب نوجوان ها مواد مخدر به خصوص سیگار ماری جوانا (گل) را امتحان کرده اند . برخلاف نتیجه گیری های گذشته ، تحقیقات جدید نشان می دهد که مصرف گُل در نوجوانان و  استعمال منظم ماری جوانا به استعمال مواد قوی تر مانند کوکایین و هرویین منجر می شود .

مصرف گُل در نوجوانان 6

 

ثابت شده است که یک عدد سیگار ماری جوانا به اندازه ی یک پاکت سیگار معمولی به ریه های انسان آسیب می رساند . کشیدن زیاد ماری جوانا که این روزها بین نوجوان ها با اصطلاح « گُل» معمول شده به عقیم شدن موقتی منجر شده ، روی شخصیت و رشد احساسی کودکان و نوجوانان و بالغ ها اثر می گذارد .

جهت تماس و مشاوره تلفنی با روانشناس و مشاوران  متخصص ازطریق تلفن ثابت و بدون پیش شماره با 9092305983 تماس حاصل فرمایید.

یا به سایت www.heiroo.com مراجعه کنید

چه ارتباطی میان مواد مخدر ( مصرف گُل در نوجوانان ) ورشد اخلاقی وجود دارد ؟

 

قبل از هر چیز ، مواد مخدر و یا مصرف گُل در نوجوانان  با مسموم کردن بدن عزت نفس را از بین می برد . در درجه ی اول با استعمال مواد مخدر به خود آسیب می رسانیم . دوم ، مصرف مواد مخدر گران و پر خرج است . پول لازم برای خرید این مواد معمولا بیش از مبلغی است که بچه ها در اختیار دارند .

در نتیجه برای خرید این مواد یا باید دزدی کنند و یا با توزیع این مواد مقداری از آن را رایگان بگیرند . دانش آموز ۱۵ ساله ای که شدیدا به توزیع و مصرف مواد مخدر آلوده بود می گفت : « دروغ گفتن ، تقلب ودزدی بخشی از زندگی من شده بود . »  مصرف گُل در نوجوانان و بهتر بگوییم نوجوانانی که بشدت آلوده ی مواد مخدر هستند ، درست مانند نوجوانانی که در روابط جنسی افراط می کنند فرصت فعالیتهای سالم مانند ورزش ، پرداختن به کار های اجتماعی و کار را ازدست می دهند . در نتیجه به رشد شخصیتی و اخلاقی آنان لطمه وارد می شود .


برای مشاهده مطالب بیشتر روی لینک زیر کلیک نمایید.

منبع : مشاوران هیروو