مشاوران هیروو

روانشناسی ، مشاوره و درمان حوزه خانواده و کودکان

مشاوران هیروو

روانشناسی ، مشاوره و درمان حوزه خانواده و کودکان

مشاوران هیروو

مشاوران هیروو

رفتار ناخوشایند در کودکان دو تا چهار و نیم سال

سه شنبه, ۳۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۰:۰۰ ق.ظ

  رفتار ناخوشایند در کودکان

بسیاری از رفتار ناخوشایند در کودکان مرحله صفر از روی دانایی نیست . بخش اعظم آن بخصوص در حدود چهار سالگی ، جنبه های انگیزشی دارد .

رفتار ناخوشایند در کودکان

 

مادر کودک چهار ساله ای که خود را کدبانوی بسیار تمییز و نظیفی می دانست می گفت که از تماشای صحنه ای که پسر او و همبازی اش به دیوار اتاق بازی اش ادرار می کردند ، بشدت برآشفته شده است . مادر بزرگی هم در ارتباط با تغییر رفتار نوه چهارساله اش می گفت نوه اش وقتی تنهاست پسر بسیار خوبی است اما به محض اینکه به دوستانش می رسد به کلی حالی به حالی می شود . زمین وزمان را بر سر همه خراب می کند ازگفتن حرفهای زشت ورکیک خجالت نمی کشد . پدری هم تعریف می کرد شبی که دوستی را برای صرف شام به خانه دعوت کرده بود ، پسر چهار ساله اش لخت از حمام بیرون می رود و میگوید : بابا همین حالا روی تو جیش میکنم .

اگر شما به این موارد و حتی موارد بسیار شدیدتر برخورد نکرده اید ، باید بگوییم که شانس آورده اید . اما با این تفاصیل بدانید که این قبیل رفتارها برای کودک و رفتار های ناخوشایند در کودکان مرحله صفر طبیعی است .

اما این را بدانید که رفتار های ناخوشایند در کودکان و دور از انتظار کودکان ، تحت تاثیر عوامل متعددی تشدید می شودکه لزوما ناشی از مسایل مربوط به رشد نیست .

رفتار ناخوشایند در کودکان 3

 

برای استفاده از خدمات مشاوره کودکان و نوجوان  مشاوران هیروو ، بدون پیش شماره از تلفن ثابت با  ۹۰۹۲۳۰۵۹۸۳ تماس حاصل فرمایید.

یا به سایت www.heiroo.com مراجعه کنید

جنبه های متفاوت که باعث رفتار ناخوشایند در کودکان می شود

دربسیاری از موارد ندانسته و ناخواسته ؛ کودک را به انجام شیطنت های نا خوشایند تشویق می کنیم . گاه هم تغییر شرایط کودک مثلا جدا شدن پدر ومادر مساله ساز می شود . بعضی از کودکان هم بیش از حد متعارف پرتحرک هستند . می توانید در صورت لزوم واگر خواستید با پزشک اطفال صحبت کنید . ظاهرا به نظر می رسد بسیاری از رفتار های شیطنت آمیز بچه ها با تغذیه آنها رابطه دارد ازجمله ، ظاهرا بعضی از بچه ها در اثر مصرف قند وشکر زیاد بی قرار می شوند . بنابراین در برخورد با شیطنت های بیش از حد متعارف کودک ، سوای در نظر گرفتن مسایل مربوط به رشد و تکامل باید به جنبه های متعارفی توجه کرد .


برای مشاهده مطالب بیشتر روی لینک زیر کلیک نمایید.

منبع : مشاوران هیروو